222 ogledov

Celjani so se z zmago in proslavo naslova poslovili od navijačev

NK Celje Facebook NK Celje
Nogometaši Celja so v 35. krogu Prve lige Telemach premagali Koper z 2:1 (1:1).

Celjski nogometaši, ki so že osvojili slovenski naslov, so se želeli z zmago posloviti od domačega občinstva, obenem pa je trener Damir Krznar že preizkušal nove taktike za naslednjo sezono, ki pa niso prinesle želene pozitivne spremembe. Večji motiv so imeli Koprčani, ki so v Celje prišli po seriji šestih tekem brez poraza. Nujno namreč potrebujejo točke v boju za četrto mesto na razpredelnici, za katerega se borijo z Bravom.

Tekmo v mestu grofov so bolje začeli gostitelji, a brez izrazite priložnosti. Zaradi napak v domači vrsti pa sta se v 10. in 11. minuti ponudili lepi priložnosti Deniju Juriću in Petru Petrišku, a je celjska mreža ostala nedotaknjena.

Celjani so povedli v 14. minuti, ko je koprski vratar Jan Koprivec sicer ubranil enajstmetrovko Aljoši Matku, ta pa je žogo v drugem poskusu vendarle pospravil v mrežo. Enajstmetrovko je z igranjem z roko zakrivil Matej Palčič.

Nevarnejši pa so bili gostje z obale. Tino Blaž Lauš je v 24. minuti nevarno poskušal z razdalje, a zadel domačo obrambo. Po kotu, ki je sledil, je Jurič že premagal domačega vratarja Matjaža Rozmana, a je žogo z golove črte odbil Žan Karničnik. Luka Vešner Tičič pa je v 27. minuti kaznoval neodločnost celjske obrambe in z desne strani v kazenskem prostoru izenačil na 1:1.

Le štiri minute kasneje je sledila nova napaka Celjanov, Sule Wisdom pa je bil korak prekratek, da bi izkoristil podajo Petriška za vodstvo. Tudi v nadaljevanju so bili konkretnejši gostje.

Celjani so v drugi del krenili s spremenjeno taktiko in tremi novinci, obe ekipi pa sta si že v uvodu priigrali polpriložnosti, a je napadalcem zmanjkal korak do gola. Celjani so postajali vse konkretnejši in bili več pri žogi.

Po desetih slabših minutah so gostje vzpostavili ravnotežje in si priigrali tudi prvo priložnost, ko je v 68. minuti po protinapadu s polrazdalje streljal Bede Osuji, a je bil Rozman na pravem mestu. Celjani so premoč kronali v 75. minuti, ko je Matko ukradel žogo Ahmetu Sidibeju in v hitrem protinapadu zadel. Po pregledu posnetka je bilo jasno, da se je Matko s 17. golom na vrhu lestvice strelcev izenačil z Arnelom Jakupovićem.

Pet minut kasneje je z velike razdalje s prostega strela na levi strani zvito poskušal Luka Bobičanec, a bil premalo natančen. V 85. minuti je v dresu Celja debitiral 17-letni Timothy Dassena Ček in praktično ob prvem stiku z žogo v prvi ligi z desne strani zadel prečko.

V 90. minuti je imel lepo priložnost za izenačenje Wisdom, ki je na levi strani v kazenskem prostoru neoviran dobil predložek, močno streljal s kakšnih desetih metrov, Rozman pa je rešil dve celjski točki. V 94. minuti je z glavo nevarno poskušal še Karlo Bručič, a je žoga šla mimo vratnice.

Bravo do točke

Nogometaši Brava so imeli po porazu Koprčanov v Celju imenitno izhodišče, da se prebijejo na četrto mesto prvenstvene razpredelnice, dvoboj z Muro pa se je končal z izidom 1:1 (0:0).

Šiškarji so na domačem terenu v uvodu spravili tekmece v podrejen položaj, izrazite priložnosti pa si niso priigrali. Še najnevarnejši je bil Jakoslav Stanković v deveti minuti, a je gostujoča obramba po močnem strelu nekoliko z leve strani žogo odbila.

Mura je imela prvo priložnost v 23. minuti, ko je odbito žogo po polprotinapadu nevarno še enkrat proti domačemu golu poslal Klemen Pucko. V 31. minuti je bil na drugi strani po hitrem napadu korak prekratek Matija Kavčič, v 35. je bil v podobnem položaju Milan Tučić, minuto kasneje je s s strelom poskušal Stanković.

V drugem delu so prvi spet zapretili domači, Mura pa je povedla v 51. minuti, ko je Kavčič slabo ocenil podajo Kaia Cipota. Na desnem krilu je do nje prišel Žan Trontelj in Robertu Čakšu po lepi podaji ni bilo težko zadeti.

Takoj nato je bil na pravem mestu domači vratar Matija Orbanić, ki je dobil dvoboj ena na ena z Amadejem Marošo. V poplavi priložnosti Luka Kerin ni uspel zaključiti nevarnega napada na desni vratnici Mure.

V 55. minuti je Selan najprej zadel vratnico, nato sta v isti akciji poskušala še Martin Pečar in Tučić, a se izid ni spremenil. Napad Brava se je nadaljeval in v 63. minuti je z glavo poskušal Nemanja Jakšić. V enem redkih protinapadov je priložnost za Muro v 71. minuti zapravil Armin Kurtović.

O premoči Brava priča podatek 10:0 v kotih do 87. minute, a je v vratih Mure odlično deloval Klemen Mihelak, ki se je izkazal v 77., 78. in 79. minuti. Tudi v končnici se je Murina trdnjava tresla in se stresla šele v 89. minuti, ko je Rok Maher predložek Kavčiča z glavo poslal v mrežo.